Něco o mně a proč pomáhám gastro provozovnám

Co si myslím o důvěře?

Souhlasím s tím, co říkají nejúspěšnější a nejmoudřejší, že důvěru můžeme lehce ztratit, ale nejprve jí musíme dokázat získat. Nemůžete získat důvěru, když Vás druzí moc neznají.

 

Jaké mám zážitky z oblasti výchovy?

Napadají mě dvě oblasti:

1) Škola a její způsob učení (dnes mám jinou představu, jak by to mělo vypadat, aby to studenty bavilo, těšili se tam, byli naučitelní a aby je škola připravila na úspěšný život...)

2) Vojna. Byl jsem u Hradní stráže (Dobrá Voda - Příbram, zámek - Lány, Praha - hrad) Šikanu jsem osobně necítil, byl jsem připravený a vytrénovaný od táty :-), za co mu až dnes po letech uvědomnění děkuji :-).

 Ale poznal jsem i pár kluků "bez mozku"... a pár těch, kteří bohužel odpadli psychicky i fyzicky, nebyli připraveni.

Možná si říkáte, co to má společného s gastronomií a vedením podniku. Nic a přitom všechno! Rodiče, škola i vojna je vliv, podle kterého se někteří chovají celý život.  Ne každý odhalí, na co musí chtít zapomenout, pokud chce uspět v dané oblasti.

Pomáhají někomu moje TIPY ZDARMA ?

To musí říct hlavně ostatní, ale dnes už jsem si díky zpětným reakcím jistý, ano, pomáhají.

 

Co mám za sebou a co mě ovlivnilo?

Vyrůstal jsem na vesnici u Třeboně. Hodně času jsem trávil s tátou v truhlářské dílně, na stavbě, nebo s mamkou na zahradě. Ve svých volných chvílích jsem byl "motorkář". Jezdil jsem na pionýru :-), později na MZ 150, Yamaha 600, Suzuki 750, nebo jsem chodil s kamarádem cvičit na půdu do posilovny, běhali jsme po lese, nebo utíkali před porybným, když jsme pytlačili :-)

Díky tátovi jsem se naučil manuálním dovednostem a postupně jsem úspěšně začal i s restaurováním starožitného nábytku, za což tátu obdivuji, respektuji a děkuji mu. Mrzí mě ale, že jsme v té době neuměli spolu komunikovat a že se naše názory odlišovali a proto jsem nakonec odjel v tom nejtěžším období zhroucený, bez sebevědomí a psychicky na dně restaurovat nábytek do Prahy. Dnes si uvědomuji, jak se ty "maličkosti" v nás hromadí, když neumíme správně komunikovat a jak to často pokazí vztahy v našich rodinách. Je to citlivé a stále mi to vhání slzy do očí.

Sobě i tátovi jsem dokázal díky následujícímu vlivu ze světa obchodu vše odpustit a dnes tátovi dokonce děkuji za jeho vliv, vše co jsem se od něj naučil a co jsem všechno díky němu vlastně postupně poznal, i když se to v tu dobu zdálo jinak. Pokud si něco nesete těžkého z minulosti, věřím, že Vám také pomůže upřímné odpuštění sobě a druhým. Udělejte to ale hlavně kvůli sobě, neodpouštíte pouze druhým, odpoutejte se od negativních zážitků z minulosti ať Vás to už netrápí a nebrzdí jít dále, minulost již nevrátíte. Někteří lidé se časem změní, protože se chtěli sami změnit, uzrál jejich čas a děkujte za zkušenost i když se asi zdála v té době nepřekonatelně těžká a přejte druhým, aby dokázali časem také odpustit. Čas léčí, ale odpuštění je začátek Vašeho klidu a dalšího smyslu pokračovat a jít dále za novými cíli.

To co mě potkalo a zásadně ovlivnilo můj život, je seznámení a vliv úspěšných lidí, díky nimž jsem se začal zajímat o obchod. Pravidelně jsem jezdil na obchodní semináře, školení, poslouchal audio kazety a CD s inspirativními příběhy úspěšných a četl knihy o osobním a podnikatelském růstu.

V té době jsem začal objevovat, co to je vlastně obchod a zapojil jsem se do celosvětové obchodní sítě a začal se seznamovat s vytvářením obchodní sítě v oblasti síťového marketingu. Až postupně jsem zjistil, jaké jsem měl štěstí, že jsem se náhodně zapojil do obchodní sítě, která je prověřená a která pomohla mnoha lidem na celém světě. Po těch všech schůzkách dnes chápu rozdíly mezi etickým a podvodným obchodováním. Díky této zkušenosti jsem měl možnost využít příležitost absolvovat seminář VŠE v Praze na fakultě mezinárodních vztahů a 26. listopadu 2005 jsem úspěšně uzavřel závěrečnou zkoušku z obchodního podnikání.

Hned v začátcích poznávání, co to vlastně znamená být obchodníkem, jsem si uvědomil, že i řemeslník musí chtít umět komunikovat s různými povahami lidí a být dobrý obchodník, pokud chce opravdu pomáhat druhým a uspět. Obchod a prodej dnes vnímám jako umění pomáhat druhým. (Jako vyučený truhlář a OSVČ jsem si postupně uvědomil, že ani řemeslník také není vždy jen zavřený v dílně, musí také často komunikovat se zákazníky a umět být obchodník a vycítit, jak nejlépe pomoci a nechat si za svojí pomoc zaplatit...)

Díky těmto základům jsem se po roce restaurování starožitného nábytku v Praze vrátil do Jižních Čech a po druhé jsem se odhodlal postavit na vlastní nohy. U Českých Budějovic jsem si našel dílnu, začal jsem si restaurátorské zakázky shánět sám a pokračoval s restaurováním starožitného nábytku. Při tom jsem stále pracoval na svém osobním růstu, po večerech komunikoval s lidmi na osobních schůzkách a nabíral zkušenosti v síťovém obchodu.

Vybudovaná obchodní síť se krok za krokem zvětšovala a dostavili se i první výsledky díky týmové práce vytvořeného týmu několika stovek lidí a obratu cca 500 000 Kč za měsíc. Nezdá se to, ale obrat byl vytvořen především z "pouhé" drogerie. Dnes již sortiment v této síti se počítá na tisíce a výběr je obrovský a potenciál stále roste. 

Postupně jsem cítil potřebu změny a s restaurování nábytku a řemesla jsem úplně ukončil.

Pokračoval jsem i s bratrem v oblasti budování obchodní sítě a zároveň jsme začali prodávat nápoje po restauracích v Jižních Čechách a seznamovat se s dalšími lidmi. Dnes vím, že i někteří provozovatelé podniků se zapojují aktivně také do podnikání v síťovém marketingu, protože uviděli oproti klasickému podnikání, např. vedení restaurace rozdílná rizika např. v oblasti financí, časové náročnosti, práce se zaměstnanci atd. Když se ohlédnu zpět, ve světě obchodu se vlastně pohybuji více než 15 let, osobně jsem mluvil se stovkami lidí na schůzkách ohledně obchodní sítě, poznal jsem co to znamená mluvit před malými skupinkami lidí a dokonce jsem se odvážil mluvit i před velkým publikem několika stovek lidí na velkých seminářích a mluvil jsem i se stovkami majitelů různých restaurací, kaváren, cukráren, obchodů atd.  Zjistil jsem, že většina z nich jsou vlastně nespokojený se svými výsledky a nebaví je to co dělají a kam se dostali, dělají to většinou pouze z důvodu snahy se tím živit a přitom se naopak dostávají do dluhů, nemají většinou žádného trenéra, kouče, prostě nikoho, kdo by je podržel a inspiroval v těžkých chvílích a jsou vlastně úplně mimo v základních pravidlech nutných pro úspěch všeobecně.

Proto jsem začal přemýšlet jak pomoci a jak poskytnout i ostatním mé dosavadní zkušenosti, které jsem načerpal za ty roky při mé cestě pokusů, omylů, překonávání strachů a pár osobních úspěchů. Uvědomuji si totiž, mou neustálou cestu osobního růstu a jaký vliv na mě měli lidé ze světa obchodu a všichni ti úspěšní lídři z celého světa, kteří mě inspirovali, dodávali mi odvahu dělat změny a nezůstat na vždy zavřený jen v truhlářské dílně a nepoznat další možnosti. Proto jsem připravil TIPY ZDARMA.

 

Čím se můžu pochlubit?

Zatím jsem překonal několik životních překážek a jdu dál. A co Vy? Vzdáte to, nebo jdete také?

Uděláte další krok až později, nebo hned? 

Zahoďte obavy, můžete se přihlásit k TIPŮM ZDARMA a začít vnímat další možnosti na Vaší cestě.

 

Jak vidím úspěch?

Není úspěch jako úspěch! Každý ho může vidět jinak...

Přeji Vám takový úspěch, jak si ho představujete VY!

Věřím ve Vás, věřte si více, můžete udělat změnu k lepšímu.

S úctou Milan Harazím